Gündem

15 Temmuz Şehitler Meydanı’na uslu kavşak…Heykel kaldırılmayacak

15 Temmuz Şehitler Meydanı'na uslu kavşak...Heykel kaldırılmayacak

Trafiği kentin gündeminden çıkarmak için çalışmalarını sürekli sürdüren Bursa Megakent Belediyesi, pandemi sürecindeki kısıtlamaları da fırsata çevirerek 20 gün içinde 20 yıldır kullanılan ana atardamarların asfaltını yeniledi. Bunların yanı gizeme kentin tıkanan damarlarını uslu kavşak tertip etmeleriyle gevşeten Megakent Belediyesi’nin yoğun noktalarda yaptığı uslu kavşak tertip etmeleriyle, trafikteki tıkanıklıklarda yüzde 40’lara varan eksilmeler yaşanmıştı. Bu çalışmalarını sürdüren Megakent Belediyesi, son olarak kentin en ehemmiyetli iletişim noktalarından biri olan Şehreküstü 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda uslu kavşak tertip etmesi yapabilmek için düğmeye bastı.

Hazırlanan tasarı projede; Haşimişcan’dan Atatürk Sokağı ve Altıparmak Sokağı’ne geçişlerin basitleşeceği, yeniden Santral Garaj güzergahından gelen vasıtaların Haşimişcan Sokağı ile Fevzi Çakmak Sokağı’ne ve Atatürk ile Altıparmak sokaklarına dönüşlerinin süratleneceği ön görüldü. Hazırlanan projede, mevcut kavşakta orta refüjde bulunan Osmangazi Han heykelinin kaldırılması mevzubahisi değildir. Heykel bulunduğu yerden yalnızca 7-8 metre geriye kaydırılarak, uslu kavşak projesinin yaşama geçirilmesi öngörülüyor.

Mevzuyla alakalı olarak Megakent Belediyesi’nden yapılan söylemede, “Osmangazi Belediyesi’ne yazılan yazıda da sunulan tasarı projede heykelin kaldırılmayacağı belirtilmiş ve Osmangazi Han heykelinin kaydırılması gereken nokta proje üzerinde işaretlendirmiştir. Osman Gazi heykelinin kaldırılacağı güzergahındaki haber ise yanlış bilgilendirmeler ve kasıtlı saptırmadan ibarettir” denildi.

Sıradaki Haber :  Kısıtlamanın ardından 15 Temmuz Köprüsünde yaşanan trafik yoğunluğu havadan görüntülendi
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı