Gündem

9 senelik dram, aile dayanak bekliyor

9 senelik dram, aile dayanak bekliyor

Ghaffour 32 ve Cemile 29 Taheri çifti 5 sene evvel Türkiye’ye gelerek Sivas’ta Selçuklu Semti Şahin Caddede müstakil bir konuta yerleştiler. Bir umutla doğuştan felç olan 9 yaşındaki çocuklarını Rahman Taheri’yi rehabilitasyon ettirebilmek için Türkiye’ye gelen aile bir hayli hekime gitse de dermanını bulamadı. Zekâsal, görme ve adale iskelet sisteminde mesele olan 9 yaşındaki Rahman Taheri yemek yiyemiyor, burnunu takılan bir aparatla mama verilerek besleniyor.Maddi vaziyeti makûs olan umutlu aile yatağa mahkum olan çok beğendikleri çocuklarının iyileşmesi için yetkililerden dayanak bekliyor.

Yemek yiyemiyor, mama ile besleniyor

Baba Ghaffour Taheri çocuğunun doğuştan felç olduğunu belirterek, “Doğuştan böyle hasta. Kayseri ve Samsun’da bulunan sağlık kurumular gittik rehabilitasyon ettiremedik. Samsun’da sağlık kurumuna gittik, kafadan operasyon olacak dediler ama çok para istiyorlar. Operasyon olsa bir olasılık düzelebilir. Devlet mama veriyor. Mamayı burnundan kullanıyor. Yemek yiyemiyor. Yalnızca mama yiyor. Felç hastalığı var. El ayak hepsi felç” dedi.

Afgan aileye ellerinden geldiğince dayanak eden gönüllü iki dost Ali Nar ve Hasan Çöpür, yetkililere seslenerek aileye dayanak elinin uzatılmasını istedi.

Onur Erden – Demet Karakuş
 

Sıradaki Haber :  İnegöl'de hilal görenleri kendine hayran bıraktı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı