Dünya

Afganistan’da Covid-19 için haksız besin desteği protestosu: 7 ölü, 14 yaralı

Afganistan’da Covid-19 için haksız besin desteği protestosu: 7 ölü, 14 yaralı

Afganistan’da yeni tip korona virüs Covid-19 sebebiyle yapılan besin takviyelerinin politik iletişimi olanlara yapıldığı bahanesiyle tertip edilen protesto şovlarına 7 şahıs yaşamını kaybetti. Afganistan’ın Ghor illinde yapılan besin desteklerinde yaşanan haksızlığa tepki gösteren ulus caddeye döküldü. Polisin göstericilere ateş açması neticeyi 7 şahsın can verdiği en az 14 şahsın yaralandığı söylendi. Caddeye dökülen Afgan milleti, politik iletişimi olan bireylere imtiyaz yapıldığını iddia etti.

Ghor Valisi lafçısı Muhammed Arif Aber ise takribî 300 protestocunun kimilerinin taş atması, ateş açması ve valinin evine girmeye çalışması neticeyi polisin ateş açtığını belirtti. Lafçı çıkan vakalarda 2 şahsın can verdiğini 5 şahsın yaralandığını ifade etti. Ayrıca yaralılar arasında bir polisin de bulunduğunu aktardı. Dayanağın haksız biçimde dağıtıldığını ise reddetti.

Korona virüs salgınının getirdiği kısıtlamalar neticeyi iş kaybının yaşandığı ve besin maliyetlerinin yükseldiği ülkede hükümet ülke çapında besin desteği yapıyor.

Muhammed Rabah
 

Sıradaki Haber :  Adalar’a seferler tekrar başladı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı