Gündem

Arınmak için söktüğü musluk filtresinde suratlarca sinek görünce afallamışa döndü

Arınmak için söktüğü musluk filtresinde suratlarca sinek görünce afallamışa döndü

Konyaaltı ilçesinde oturan Gülcan Mendeş, mutfak musluğuna kireci önlemek emelli filtre taktı. Mendeş, dün akşam musluktan söktüğü filtreyi arınmak için eline aldığında ise gördüğü manzara karşısında afallamışa döndü.

Filtrede suratlarca ufak sinek gören Mendeş, konutun öteki musluklarında da gidişatın aynı olduğunu görünce evinde suyu kullanamaz hale geldi. Apartmandaki öteki komşularında da azda olsa gidişatın aynı olduğunu bilen Mendeş, Antalya Su ve Atıksu İdaresi’ni ASAT arayarak ihbarda bulundu. 

ASAT Su Ağ Müdürü İsmail Ümit Ünal önderliğinde bölgeye gelen 8 şahsiyet takım, apartmanda analiz başlattı. İlk olarak kent ağından gelen suda araştırma yapan takımlar, burada rastgele bir negatifliğe tesadüfmedi. Ardından apartmanın gün ısı ambarını araştıran takımlar, burada sineklerin kümeleştiğini tespit etti. Takımlar ağ hattından numune alıp analiz başlatırken, ambarların ilaçlanması mevzusunda konut sahiplerine ihtarda bulundu.

Antalya Megakent Belediye Başkan Danışmanı ve Lafçısı Cem Oğuz, gün ısıların bol olduğu şehirde bu sistemlerin teftişsiz ve bakımsız vazgeçilmesinin sinek üremesine kaynak olduğuna değinerek, “Milletimizden gün ısıların hakimiyet edilmesini, bakımının yapılmasını arz ediyoruz” dedi.

Suat Metin
 

Sıradaki Haber :  Normalleşme sonrası Haliç Köprüsü’nde trafik yoğunluğu arttı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı