Gündem

Bakan Kasapoğlu: ’76 şehirdeki yurtlarda 9 bin 700 yurttaşımız gözlem altında’

Bakan Kasapoğlu: '76 şehirdeki yurtlarda 9 bin 700 yurttaşımız gözlem altında'

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt dışından gelenlerin 14 günlük karantina süreçlerini geçirdikleri 76 şehirdeki bakanlık yurtlarında 9 bin 700 yurttaşın gözlem altında bulunduğunu, 67 bin 547 yurttaşın ise konutlarına uğurlandığını bildirdi.

Korona virüsle çaba kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda sürdürülen çalışmalara ait değerlendirmelerde bulunan Bakan Kasapoğlu, yurt dışından gelen yurttaşların karantina sürecini en iyi biçimde geçirmeleri ismine titiz bir çalışma yürüttüklerini kaydoldu.

Bakan Kasapoğlu, karantinanın oluşturabileceği psikolojik tesirin önüne geçme ismine her türlü ihtiyatı aldıklarını kaydolarak, “Yurttaşlarımızın kutlu Ramazan ayında her türlü manevi lüzumlarını karşılamanın yanı gizeme, bakanlığımız bünyesinde çalışan dostlarımızın mücadelesiyle muhtelif cümbüşler tertip ederek, kitap, satranç ve spor malzemeleri dağıtarak karantinanın oluşturabileceği psikolojik tesirin de önüne geçiyoruz” dedi.

‘’Yeni davetlilerimiz, yurtlarımıza giriş yapıyorlar”

Bakan Kasapoğlu hali hazırda 76 şehirdeki bakanlık yurdunda 9 bin 700 yurttaşın bulunduğunu tekrarlarken, yurtlarda yeni gelen konukları ağırlamayı sürdürdüklerini de dile getirdi. Bakan Kasapoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yönergeleriyle, dünyanın değişik yerlerinden gelen yeni davetlilerimiz, yurtlarımıza giriş yapıyorlar. Son 24 saatte 422 yeni konuğumuz geldi. Onların da bu 14 günlük müddeti hayırlı bir biçimde atlatarak, Ramazan sonrasında aileleriyle beraber olmalarını sağlamak en büyük dileğimiz” dedi.

“Yurtlarımızda konuk ettiğimiz 67 bin 547 yurttaşımızı konutlarına uğurlandık

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bugüne kadar 67 bin 547 yurttaşın ise karantina sürecini bitirerek konutlarına uğurlandığını belirtti. Bakan Kasapoğlu, laflarını şöyle bitirdi:
“Ramazan-ı şerif’in manevi huzurunu yaşadığımız bugünlerde yurtlarımızda konuk ettiğimiz yurttaşlarımızı sıhhatli bir biçimde, beğendikleriyle buluşmalarına kastediyoruz. Yurttaşlarımızın dayanakları ve bizlere verdiği eforla çalışmalarımızı büyük bir özveriyle sürdürüyoruz. Vefakâr çalışma dostlarıma bu vesileyle bir kere daha şükranlarımı sunuyorum.”

Sıradaki Haber :  Sonbahar için hazırlanan 'Toprak Kokusu Koleksiyonu' raflarda yeri aldı

Yunus Emre Kartal
 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı