Gündem

Beytüşşebap Kaymakamı Pendik, Kato Dağında nöbet yakalayan Mehmetçikle iftar açtı

Beytüşşebap Kaymakamı Pendik, Kato Dağında nöbet yakalayan Mehmetçikle iftar açtı

Beytüşşebap’ta bulunan Kato Dağı Altındağ üs bölgesinde vatan nöbeti yakalayan Mehmetçikler Ramazan ayında da unutulmadı. Kaymakam İsmail Pendik, Alay Komutanı Albay Tahsin Saruhan, Belediye Başkanı Habip Aşan, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Hasan Erbağ, politik parti temsilcileri, kanı önderleri ve esnaflardan oluşan bir kurul ile ilçe merkezine 4 km uzaklıkta bulunan Altındağ üs bölgesine tırmanarak Mehmetçikle toplandı. Huzur yürüyüşünün ardından dağa tırmanan kurul Kato Dağında bir askerin ezan okumasıyla iftarlarını açtı.

“Beytüşşebap’ta huzur var”
Ziyarete ait konuşan Kaymakam Pendik, 2-3 yıl evveline kadar ne yazık ki terörle anılan ilçelerinin artık terörden arınıldığını söyledi. Kaymakam Pendik, “Bugün Beytüşşebap’ta huzur var. Beytüşşebaplılar huzur içerisinde yaylalarında hayvanlarını yayıldırıyor ve huzur içerisinde bu natürel hoşlukları ile yaşıyorlar. Bunları bize yaşatan kahraman Mehmetçiklerimize moral motivasyon olması için Kato Dağı eteklerinde Altındağ üs bölgesinde 7 gün 24 saat nöbet yakalayan kahraman Mehmetçiklerimiz ile bugün iftar açtık. Yürüyerek geldik, burada kime sorsanız 3 yıl evveline kadar değil yürüyerek gelmek araba ile gelmek dahi güçtü. Bugün yürüyerek hem tabiatın o zevkini o hoşluğunu çıkardık hem de Mehmetçiklerimiz ile birlikte iftarımızı açmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadık. Buradan bu hoş civarı bize armağan eden, fedakarca çalışan Mehmetçiklerimize, polisimize, jandarmamıza, korucularımıza, bekçilerimize teşekkür ediyorum. Geçmişte burada şehit olan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Beytüşşebap Belediye Başkanı Habip Aşan ise Mehmetçiklerle iftar açtıklarını söyledi. Aşan, “Bizim için çok anlamlı gece, Mehmeciğimizle birlikte Kato eteklerindeki üst bölgede iftarımızı açtık. Bizler onların zaferli harekâtları neticeyi konutumuzda rahat oturabiliyoruz. Kendilerine zaferler diliyorum” diye konuştu.
Sosyal mesafe kaidesine uyarak iftar açan kaymakam ve birliktesikiler uzun vakit Mehmetçikle sohbet ettikten sonra buradan parçaladı.

Sıradaki Haber :  Terör bitti huzur geldi

Serdar Gükçe – Hazım Gökçe

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı