Gündem

Çeşme’de 65 yaş ve üstüne 1952 model otomobille servis

Çeşme'de 65 yaş ve üstüne 1952 model otomobille servis

Çeşme’de, uzun senelerdir hizmet veren bir firmanın sahibi Reşat Akbaykal, antika otomobillere olan alakasıyla da tanınıyor. 1975 senesinde satın aldığı 1952 model vasıtasına gözü gibi bakan Akbaykal, taşıtın orijinal parçalarını Amerika’dan getirterek, tamamen yeniledi. Korona virüs salgınının Türkiye’yi de etkilemesi ve alınan gayret kararları çerçevesinde, dükkanında yalnızca koli servisi yapmaya başlayan Akbaykal, 65 yaş ve üstü yurttaşlara nostalji yaşatmak emeliyle, onların siparişlerini 68 yaşındaki taşıtıyla servis etmeye başladı. Antika araba ile yapılan servis, 65 yaş ve üstü yurttaşların yoğun ilgisine sürüklerken, antika arabalar üzerine sohbetler de yapılmaya başlandı.

65 yaş ve üstü yurttaşların siparişlerini antika taşıtıyla servis ettiğini anımsatan Reşat Akbaykal, “Bu araba sayesinde bir hayli insanla arkadaş olduk. İki aydan fazladır konutlarında kapalı kalmak zorunda kalan 65 yaş ve üstündeki yurttaşlara azıcık olsun moral vermek ve onlara nostalji yaşatmak için 68 yaşındaki taşıtımla servis yapıyorum” diye konuştu.

Antika otomobilini, askerden döndükten sonra 1975 senesinde satın aldığını söyleyen Akbaykal, “Çocukluğumdan beri otomobillere karşı büyük alakam var. Özellikle daha önceki Amerikan otomobillerine alakam var. Olağan otomobillere olan alakamı bu otomobille giderdim. Bu aldığım araba taksiden çıkma. Otomobili alır almaz toplamaya başladım. Bir Hayli parçasını Amerika’dan getirttim. Çok beğendiğim otomobilime gözüm gibi bakıyorum” dedi. 

Muhammet İsa Atagöz

Sıradaki Haber :  Karavan turizmi, korona virüsten dolayı tatilcilerin bırakılmazı oldu
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı