Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir’deki şehit ailesine bayram telefonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İzmir'deki şehit ailesine bayram telefonu

AK Parti İzmir Şehir Başkanı Kerem Ali Kesintisiz, takribî 3 ay evvel Suriye’nin İdlib şehrinde şehit düşen Uzman Çavuş Muhammed Mustafa Ak’ın İzmir’in Konak ilçesinde yaşayan ailesine bayram ziyareti yaptı. Bayram ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da aileyi ile telefonda görüştü.

“Sizin gibi annelerle iftihar dinliyoruz”

Kerem Ali Kesintisiz’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı arayarak aileyle görüştürmesi aileyi coşturdu. Şehit annesi Nermin Ak, telefon görüşmesinde bayramlarını tebrik ederek taziyesini tekrarlayan Cumhurbaşkanına, “Başkaldırı etmiyoruz Cumhurbaşkanım; çok şükür, hamdolsun ki böyle bir evladın annesi oldum” laflarına Erdoğan’ın cevabı, “Biz de sizin gibi annelerle iftihar dinliyoruz” oldu.

“Cumhurbaşkanımızın kıymetli katılımları gerçekten büyük mutlu etti”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ailenin aynı zamanda hemşehrileri olduğunu ve kendisini çok beğendiğini belirten Başkan Kesintisiz, şehit ve gazi ailelerinin her zaman yanlarında olduklarını da ifade etti. AK Parti İzmir Şehir Başkanı Kerem Ali Kesintisiz, şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanımız; her zaman ulusla, ulusun sinesinde, hanesinde olmuştur. Asla erişilemez olmamıştır. Sağ olsunlar aradık ve şehit ailemizle görüştüler. Bizlere ve şehit ailemize ikinci bir bayram yaşattılar. Her an, her acı ve mutlu günde ulusumuzun yanındadır. Ulus adamı olmak böyle bir vicdan ister. Şehitlerimiz ve gazilerimize olan borcumuz büyük. Aileleri her zaman başımızın tacı. Onlar bu ulusun anne babaları artık. Kendilerini sık sık ziyaret ediyor, hatır ve lüzumlarını soruyoruz. Bu bayram vesilesi ile Cumhurbaşkanımızın kıymetli katılımları gerçekten büyük mutlu etti ve heyecanlandırdı. Allah onu başımızdan yetersiz etmesin.”

Sıradaki Haber :  Başkan Yavaş Ankara’daki üniversitelerin rektörleriyle buluştu
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı