Magazin

Dilşat Erdil, detoks tesiri gösteren gıdaları söyledi

Dilşat Erdil, detoks tesiri gösteren gıdaları söyledi

Günümüzde artık yaş fark etmeksizin bir hayli şahsın seçim ettiği detoks ile ilgili olarak bir hayli şahsın sosyal medya ve televizyondan tanıdığı ve Türkiye’ye akışkan detoksu tanıtmış olan Dilşat Erdil natürel detoks tesiri gösteren gıdalar gıdaları sıraladı.

   
Erdil’in paylaştığı liste şu biçimde;

-Sarımsak
Sarımsak herkesin bildiği üzere natürel bir antibiyotiktir. Beden işlevlerin tertip edilmesinde destekçi olan sarımsak aynı zamanda karaciğerin arınılmasında oldukça destekçi olur ve detoks tesiri oluşturur.

-Enginar
Enginar cerahat üretmekle misyonlu olan peroksinitritin yapımını yasaklayarak bedeni oluşabilecek cerahatlerden gözetirken içerisinde barındırdığı sinarin adlı madde sayesinde sindirimin tertip edilmesini ve safra imalinin muntazam yapılmasına destekçi olur.

-Limon
Limon kapsadığı mineral ve vitaminlerle bedende bulunan zehirli maddelerin atılmasında destekçi olur ve bedendeki asit oranını düşürerek sindirim sisteminin çalışmasına destekçi olur.

-Muz
Muz, Limon gibi bedende bulunan zehirli maddelerin bedenimizden atılmasına destekçi olur ve ek olarak bedenimizde zehirli madde yapımını eksiltir. Kolesterolü düşürmeye de yarayan muz bedende güçlü bir detoks tesiri oluşturur.

-Orman Meyveleri
Karadut, çilek, yaban merisini, böğürtlen ve frambuaz gibi orman meyveleri olarak adlandırılan meyve grupları bedenimiz için oldukça verimli antioksidanlardır. Orman meyvelerinden en verimlisi ise kapsadığı maddeler ile damar yapısını geliştiren, göz sıhhatine verimli olan ve kanser yaradılışını yasaklayan yaban mersinidir. Yalnızca yaban mersini değil öteki tam orman meyveleri beden için oldukça fazla detoks tesiri gösterir.

-Domates
Domates içeriğinde bulunan B6 vitamini, likopen, folik asit, beta keraten sayesinde en verimli detoks sebzelerin başında kazanç. Ek olarak kolesterolü düşürme özelliği de bulunan domates bedende cerahat yaradılışını da yasaklamaya destekçi olur.

-Turp Yaprağı
Turp yaprağı içeriğinde bulunan maddeler sayesinde bedenimiz için antioksidan özelliği gösterir. Turp yaprağı ek olarak içerisinde Sülfür barındırır ve Sülfür bedenimizde detoksu sağlayan enzimlerin harekete geçmesini sağlar ve detoks etkisini çoğaldırır.

Sıradaki Haber :  Ebru Şallı'nın oğlu Pars yaşamını kaybetti

-Kırmızı Biber
Kırmızı biber pek öğrenilmese de oldukça ehemmiyetli bir C vitamini kaynağıdır. Hatta içerisinde portakaldan 3 kat daha fazla C vitamini kapsar. C vitamini sayesinde de bedenimizde bulunan zehirli maddeleri hazmeder ve hasarlı olan zehirli maddeleri bedenimiz için hasarsız hale getirir.

-Brokoli
Brokoli içerisinde bulunan sülforafan sayesinde bedenimizin yüksek ölçüde antioksidan üretmesini sağlar ve bu sayede kansere karşı ehemmiyetli bir gözetici hale kazanç. İçerisinde bulunan öteki maddeler sayesinde de brokoli bedenimizden zehirli maddeleri pakler ve bedene bir hayli vitaminin girmesine destekçi olur.

-Elma
Elma içerisinde bolca lif bulunduran meyvelerden birisidir ve içerisinde bulundurduğu bu lif sayesinde bedeni pakler ve zehirli maddelerin dışarı atılmasına destekçi olur. Ek olarak elmanın içerisinde falovan adlı bir madde bulunur ve bu madde kolesterol ve makûs kolesterolün düşürülmesine destekçi olur.

-Pancar
Pancar tıpkı kırmızı biber gibi içerisinde bolca C vitamini bulundurur ve bağışıklık sistemini yardımlar, içeriğindeki lifler sayesinde bağırsakların çalışmasında destekçi olur. Pancarın bir öteki özelliği ise kanı arınıp karaciğerin zehirlerinden temizlemesine destekçi olmaktır. Bu surattan pancar bedende oldukça ehemmiyetli bir detoks tesiri oluşturur ve detoks akışkanlarının olmazsa olmazlarındandır.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı