Gündem

Elazığ’da emekçilerin bayram evveli şehir dışına çıkmaları menedildi

Elazığ'da emekçilerin bayram evveli şehir dışına çıkmaları menedildi

24 Ocak’ta 6.8’lik zelzele yaşanan şehirde, depremzedeler için yeni evler yapılması için çok rakamda şehir dışından çalışan gelmesi sebebiyle Şehir Hıfzıssıhha Meclisi Vali Çetin Oktay Kaldırım başkanlığında mucizevi bir araya gelerek karar aldı. Alınan karar gereği başta inşaatlarda olmak üzere muhtelif sektörlerde çalışmak emeliyle şehre gelenlerin bayram evveli şehir dışına çıkmaları menedildi.

Valilikten yapılan söylemede, “Başka şehirlerden Şehrimize,başta vaat ve inşaat olmak üzere muhtelif sektörlerde çalışmak emeliyle gelen emekçi ve çalışanların Ramazan Bayramı evveli şehir dışına çıkmalarının gerekli ve istisnai haller dışında menedilmesine,bu karara karşın rastgele bir biçimde Ramazan Bayramını şehirlerinde geçirmek için gidenlerin kentimize tekerrür girişlerine izin verilmemesine karar verildi” denildi.

Alınan kararın tam emekçi çalıştıran yerlere bildirileceği aktarılan söylemede, karara uymayanlara ise her ihlal için 3 bin 150 TL yönetimsel para cezası uygulanacağı kaydolundu.

Zelzele sonrası Elazığ’da Etraf ve Kentçilik Bakanlığı koordinesinde 19 bin 190 evin yapılması kapsamında takribî 8 bininin ihalesi yapılmıştı. İhalesi yapılan yerlerden 2 bine yakın evin ise inşaat çalışmaları başlaması sebebiyle çalışan şehre şehir dışından gelen emekçi rakamı artmıştı.

Halil İbrahim Varlı

Sıradaki Haber :  Bakan Soylu: "Bitlis kırsalında 2 terörist daha etkisiz hale getirildi"
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı