Gündem

Fırsatçılara ’Fırsat’ vermemek için siperlik imaline başladılar

Fırsatçılara ’Fırsat’ vermemek için siperlik imaline başladılar

Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıktıktan sonra 11 Mart’ta Türkiye’de de görülen korona virüsle çaba kapsamında en çok lüzum dinlenen mahsul, surat süperlikleri oldu. Mahsule çoğalan arz ile birlikte maliyetleri de çoğalınca, Kayserili plastik şirketi harekete geçti. Daha ucuz ve daha uzun ömürlü surat siperliği üreten işletmenin mahsulüne yurtiçi ve yurtdışından arz yağıyor.

EnKa Plastik ve Besin Ambalajları Şirket İdareyicisi Samet Adıgüzel, “Covid-19 salgını tüm dünyada asıllaştığında henüz Türkiye’ye gelmemişti. Türkiye’ye geldiğinde bir haber üzerine teşebbüste bulunmak istedik. Haber de Türkiye’de yapılan mahsullerin devlete ve sıhhat sektörüne çok fahiş maliyetlere satıldığı söyleniyordu. Bunun ardından Ar-Ge kısmımızı devreye sokarak ‘Biz burada ne yapabiliriz’ diye düşündük. Yoğun çalışmalar neticesinde, besin ambalajı yaptığımız teçhizatlar ile siperlik yapmamızda bir mahsur olmadığını ve süratli bir biçimde mahsul çıkarabileceğimizi düşündük. Buna istinaden özverili bir çalışma ile yeni planladığımız bir mahsulü çıkardık. Burada, taşın altına bizimde elimizi koymamız gerektiği şuurundaydık. Biz amacımıza eriştiğimize inanıyoruz. Bir Hayli fırsatçılara aman tanımadan, bunlara fırsat açtırmadan mahsulümüzü piyasaya çıkarmış olduk. Öbür mahsullere istinaden gerçekten çok nitelikli bir mahsul çıkardık. Bir Hayli araştırmamızın neticesinde sıhhat çalışanlarımızın ve basmakalıp son harcayıcılarımızın en çok siperlik mevzusunda rahatsız olduklarını ve kullanımında zorlandıklarını gördük. Bu çalışmaların neticesinde mahsulümüzü piyasaya çıkardık. Öbür mahsullerde kolay kırtasiyeden bulabileceğimiz asetat malzeme, sterilize olmayan malzemeler kullanılıyordu. Biz bunlarda pet malzeme kullandık. Öbür taraftan mahsulün 100 derecelik bir açı ile açılmasını sağlayıp yukarıyada durmasını sağladık. 180 derecede tekerrür durmasını sağladık. Gözlük ile kullanılabileceğini düşündük. Bu çalışmaların neticesinde hijyenik bir etrafta Türkiye ve tüm dünya milletine bu mahsulü hizmet için çıkarmış bulunmaktayız” ifadelerini kullandı.

Sıradaki Haber :  İsveç’deri getirilen korona virüs hastası taburcu oldu

Adıgüzel, “Bu mahsul piyasaya çıktıktan sonra mahsule olan alaka gerçekten yüksekti. Zira bir hayli kentten, hatta yurtdışından öbür mahsuller ile mukayese etmesi yapıldı. Bugünlerde aldığımız tepkilerde ‘Sizin mahsulünüz çok değişik’ tümcesini kullandılar. Mahsul ambalajlama düzeyimiz sterilize bir etrafta oldu. Kutulama biçimimiz insanlara daha iyi, daha hijyenik bir mahsul verebilmek için ayrı bir hoşluk katmış oldu. Gelen tepkilerden çok memnunuz. Bu mahsulümüz Kayseri’den çıktıktan sonra ciddi bir macera ile tüm dünyaya bölüyor diyebiliriz. Türkiye de ki kent sağlık kurumularından tutun da, köylerdeki sıhhat merkezlerine kadar şuanda mahsulümüz erişmiş gidişatta. Ayrıca ihracat olarak da İngiltere, İsviçre, Almanya, Kazakistan ve Hollanda gibi ülkelere ihracatını yağmış bulunmaktayız. Bu memnuniyet gerçekten çok değişik bir duygu bunun için tüm dünya ve Türkiye milletine gösterdikleri tevazu ve teveccüh için teşekkür ederim ve ülkemizin ve tüm dünyanın bu gidişatından kurtulup refaha ermesini beklenti ediyorum” dedi.
 

Ali Göç – Mehmet Turan Bozdemir
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı