Gündem

Hamile eşi için topladığı eriğin parasını ağaca astı

Hamile eşi için topladığı eriğin parasını ağaca astı

 Eşinin hamile olduğunu ve aşerdiğini manavlar kapalı olduğu için mecburi kaldığını anlatan kimliği bilinmez baba adayının ağaca astığı anekdotu bulan çiftçi İsmail Çelik “Hali Hazırda böyle hoş insanların olması neşelendirici, onu tanımayı çok isterdim, helal güzel olsun” dedi. Çelik ağaca asılan 100 lirayı da köydeki bir yoksula vereceğini söyledi.
İznik’e bağlı Elbeyli Semtinde yaşayan İsmail Çelik, sabah saatlerinde Hespekli Mevkindeki tarlasına gitti. Çelik, Erik ağacının dalında tel ile bağlanmış 100 lira ve bir anekdot olduğunu gördü. Üzerinde “Manavlar kapalıydı. Eşim hamile aş erdi. Almak zorunda kaldım. Hakkınızı helal edin” yazılı anekdotu okuyan Çelik çok afalladı.

Böyle hoş insanların olması neşelendirici

Anekdotu okuduktan sonda duygulanan 60 yaşındaki çiftçi İsmail Çelik, “Böyle hoş insanların oluşu neşelendirici kardeşimi tanımayı çok isterdim” dedi.

Çelik,“Tarlaya erikleri sulamaya geldiğimde ağacın üzerinde bir anekdot gördüm. Bir kardeşimiz erik toplamış iyi hoş bir de anekdot vazgeçmiş. Aldığı eriğin itimadını da vazgeçmiş. Demek ki daha hali hazırda böyle hoş insanlar var. Helali güzel olsun. Eşine çoluğuna çocuğuna afiyet ile yedirsin. Bu vazgeçilen parayı köyümüzde ki desteğe fakir insanlara vereceğim” diye konuştu.

Sıradaki Haber :  Çocuklar Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutlayacak
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı