Dünya

Hong Kong meclisi savaş alanına döndü

Hong Kong meclisi savaş alanına döndü

Hong Kong meclisinde bugün asıllaşan seansın ardından Kurultay Komisyonu buluşmasının kimin idareyeceği mevzusunda milletvekilleri arasında kavga çıktı. Milletvekilleri uzun müddet seçilemeyen komisyon başkanlığı koltuğuna oturmak için erkenden salona girerek birbirleriyle yarıştı. Pekin yanlısı milletvekili Komisyon Başkanı Starry Lee, koltuğa oturdu ve etrafını güvenlik vazifelileri sardı.

Demokrasi yanlısı milletvekilleri ise gidişata tepki göstererek Starry Lee’yi koltuktan kaldırmak isterken güvenlik eforlarının müdahalesiyle karşılaştı. Kavga kısa müddet sonra itiş kakışa dönüşürken bazı milletvekilleri yumruk yumruğa münakaşa etti, kimileri de birbirlerine pankartlarla vurdu.

Milletvekili Eddie Chu Hoi-dick ise komisyon başkanlığı koltuğuna erişmek için duvara tırmanmaya çalışırken 4 güvenlik misyonlusu tarafından salon dışına çıkarıldı. Mecliste çıkan münakaşa 1 saatten fazla sürerken münazarada yaralanan Andrew Wan Siu-kin ambulansla sağlık kurumuna kaldırıldı.

Starry Lee yaptığı konuşmada, “Hala komisyon başkanıyım. Buluşmaya başkanlık etme eforum olmadığı güzergahında bir iddia yok” dedi.

Öte yandan buluşmanın başlama saatinin ertelendiği duyuruldu.

Sıradaki Haber :  Karantinanın sona erdiği Wuhan'da ikinci dalga kaygısı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı