Gündem

İstanbul ve Kocaeli’yi birleştiren sokakta sona yanaşıldı

İstanbul ve Kocaeli’yi birleştiren sokakta sona yanaşıldı

Kocaeli Megakent Belediyesi, şehrin bir hayli noktasına nitelikli ve konforlu erişim sağlamak için dev projeleri yaşama geçirmeyi sürdürüyor. Yeni inşa edilen yollar trafik akışını süratlendirirken, seçenek erişim rotayı olarak da yurttaşlara basitlik sağlıyor. Bu kapsamda Çayırova’da asıllaştırılan iletişim yolu çalışması ile İstanbul’a basit iletişim sağlanacak. Tuzla Şifa Semti ve Çayırova arasında yürütülen köprülü iletişim yolu çalışması ile iki bölge arasında erişim daha da basitleşecek. Yakın zamanda bitirilecek olan proje çalışmalarında şuanda oto fobilik, kavşak tertip etme işleri devam ediyor.

Proje kapsamında 2 bin 500 metre yol imalatı hakikatleştirildi. Çalışmada 4 bin 615 metreküp beton, 675 ton demir, bin 429 metre yağmursuyu kanalizasyon hattı, 597 metre içme suyu hattı yapıldı. Köprüler için 852 metre kazık imalatı hakikatleştirildi. Çalışma dahilinde 5 bin 600 metrekare parke ve 10 bin 150 metre bordür döşendi. Yollarda 11 bin 725 ton asfalt malzeme kullanıldı. Ayrıca proje kapsamında toprakarme, fore kazık ve jet grout imalatları da hakikatleştirildi.

Projenin hizmete girmesiyle E-80’e iletişim sağlanarak hem doğu batı hem de kuzey güney istikametli trafik akışı sağlanmış olacak. İnşa edilen köprü ve iletişim yolları Tuzla Şifa Semti ve Çayırova bölgesini birbirine bağlanıyor. Proje kapsamında 1 adet 91 buçuk metre uzunluğunda 7 metre genişliğinde, bir adet de 90 metre uzunluğunda 11 metre genişliğinde köprü inşa edildi.

Şekerpınar iletişim yolu olan E-80’e doğrudan irtibatı olmayan Şifa Semti – Çayırova ilçesi arasındaki erişim meseleyi, inşa edilen iletişim yolları sayesinde ortadan kalkmış olacak. Çiftlik Sokağı üzerinden Şekerpınar iletişim yoluna erişebilen Şifa Semti serinkanlıları, projenin tamamlanması ile Çayırova istikametine daha basit erişim sağlayacak.

Samet Kahraman
 

Sıradaki Haber :  İstiklal Caddesi’nde yeni normale dönüş başladı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı