Gündem

İyiliksever iş insanı, 3 binden fazla üyenin elektrik faturasını ödedi

İyiliksever iş insanı, 3 binden fazla üyenin elektrik faturasını ödedi

 Sanayici ve iş insanlarının ve sivil toplum kuruluşlarının da yoğun takviye kampanyaları tertip ettiği bu günlerde, bir dayanaklaşma haberi de Bursa’dan geldi. Bursalı iyiliksever bir iş insanı, korona virüs sürecinde ekonomik anlamda güçlük yaşayan ailelerin elektrik faturalarını ödedi. Yurttaşlar, fatura meblağlarının ödendiğini telefonlarına gelen SMS bilgilendirmesini bildiler.

Adının söylenmesini istemeyen iyiliksever iş insanı, elektrik faturalarının ödenmesine talip oldu. Takviyeye gereksinimi olan ailelere takviye olmak isteyen yardımsever iş insanı, Limak Enerji işletmesinden ekonomik olarak güçlük yaşayan ailelerin tespit edilmesini arz etti. İşletme hemen harekete geçerek, gereksinim sahibi olan yerleşim üyelerinin elektrik faturalarını tanımladı. İyiliksever iş insanı tarafından 3 bin 216 üyenin faturası ödenirken; toplamda 314 bin TL’lik bir meblağ, fatura ödemelerinde kullanıldı.

Askıda Fatura Uygulaması kapsamında sıhhat alanındaki muhtelif sivil toplum kuruluşlarında kaydı bulunan güç gidişattaki hastaların da faturalarının ödenmesi sağlanırken, Limak Enerji tarafından azalara iletilen SMS bilgilendirmesinde “Faturanız salgın yarıyılında yaşanan zahmetli günlerde takviye olmak emeliyle, askıda fatura uygulaması kapsamında Bursalı yardımsever bir iş insanı tarafından ödenmiştir.” ibaresi yer aldı. Uygulamanın yeni yardımseverlerin yardımı ile devam etmesi sağlanarak, daha fazla aileye erişmesi bekleniyor.

Sıradaki Haber :  Kırklareli’de sel felaketi! Araçlar suya gömüldü
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı