Gündem

İzin evrakını alan 65 yaş üstü yurttaşlar İstanbul’dan bölmeye başladı

İzin evrakını alan 65 yaş üstü yurttaşlar İstanbul’dan bölmeye başladı

İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge kapsamında 65 yaş üstü yurttaşlara bir ay dönmemek koşuluyla seyahat izni verildi. Bugün saat 09.00 haysiyetiyle e-Devlet üzerinden izin dokümanlarını alan 65 yaş üstü yurttaşların yolculukları başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın direktifiyle çay hasadı için seyahat edebilen yurttaşlar ile 65 yaş üstü yurttaşlar, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yoğunluk oluşturdu.

72 yaşındaki babası Mustafa Öztürk’ü Trabzon’a yollayan Celal Öztürk, “İzin evrakını aldık, Trabzon’a çay toplamaya gidiyor. 72 yaşında babam. Sıkılmıştı burada, konukluğa gelmişti. Şimdi hem çaya gidiyor hem de buradan kurtuluyor. İzni e-Devlet üzerinden basit aldık” dedi.

Rize’ye giden 71 yaşındaki Miyase Uluşahin ise, “Rize’ye gidiyorum. İzin evrakını aldık. Ben 2 aylığına gelmiştim, kala kala 5’inci aya girdik. 5 aydır buradayım. 71 yaşındayım. Daha gelmem İstanbul’a, ne geleceğim” diye konuştu.

Karadeniz’e sefer tertip eden şirket yetkilisi Eray Eray, “Çay hasadı için alakalı genelge gereği seyahat izni olan yolcularımızı memleketlerine eriştirmek üzere seferleri organize ettik. Dün başlamış olan izin süreciyle beraber dün 40 seferimiz mevcuttu, bugün yeniden 41 seferimizle yolcularımızı memleketlerine uğurluyoruz” biçiminde konuştu.

Serdar Ünal

Sıradaki Haber :  Muz seraları 1,5 metrelik suyun altında kaldı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı