Gündem

İznin başlamasıyla çocuklar parklara akın etti

İznin başlamasıyla çocuklar parklara akın etti

Ebeveynleriyle dışarı çıkan çocuklar günler sonra oyunlar oynamanın neşesini çıkardı. Bakırköy’de bazı parklardaki salıncak ve kaydırak alanlarının kaldırıldığını gören çocuklar ise hayal kırıklığına uğrarken müddetlerini spor aletleri üzerinde geçirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği hakimiyetli sosyal yaşam takvimi kapsamında 65 yaş üstü yurttaşların pazar günlük cadde izninin ardından bugün de çocuklar caddeye çıktı. 15 yaş altı çocuklar 40 gün sonra ebeveynlerinin himayesinde maske ve sosyal mesafe kaidelerine uyarak caddeye çıktı. Cadde izni saat 15.00’e kadar sürecek çocuklar parklara akın ederek dostlarıyla oyunlar oynadı.

Parktaki reyin alanını göremeyince ağladı

Öte yandan Bakırköy’de parklarda salıncak ve kaydırak kısımlarının kaldırıldığını gören çocuklar hayal kırıklığına uğradı. Çocukların reyin alanının kaldırılması karşısında afallamışlığa uğradıklarını kaydolan anne Reva Işık , “Parka geldik. Reyin alanını göremeyince ağladı. Sabah 8 de kalktı gidelim demeye başladı” dedi.
Park alanın kalkmasıyla spor aletleri üzerinde zaman geçiren minin Ela Işık ise, “Yasak süresince dışarı çıkmadığını yalnızca konutun bahçesine indiğini söyledi.

Parkta dostlarıyla top oynayan Yunus Emre Parlak ise “ Takribî 2 aydır hiç çıkmadım. Pak hava var. Baya hoş oldu. Maskemi takıyorum mesafeme gözetiyorum. En çok dostlarımla reyin oynamayı özledim” dedi.

Volkan Kayalar – Tuncer Cengiz
 

Sıradaki Haber :  Onlar kimsenin girmeye cesaret edemediği sularda, insanların umudu oluyorlar
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı