Gündem

Karabük’te berber ve kuaförlerin Covid-19 test neticeyi muhakkak oldu

Karabük’te berber ve kuaförlerin Covid-19 test neticeyi muhakkak oldu

Dün, Hıfzıssıhha Heyeti tarafından alınan karar güzergahında Karabük’te korona virüs salgınını önlemek emeliyle İl Sağlık Müdürlüğü takımları berber ve kuaförlere boğaz ve burun kürü uygulayarak test misalleri almıştı. Edinilen bilgiye göre, Berberler ve Kuaförler Odasına bağlı abonelerden 184’ünün test neticeyi olumsuz çıktı. Öte yandan 1 şahsın ise test neticesinin yine yineleneceği bilindi.

Mevzuyla alakalı söyleme yapan Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erol Işık, dün şehir genelindeki berber, kuaför ve hoşluk salonlarında çalışanlarının korona virüs testine natürel yakalandıklarını belirterek, “Karabük’te hiçbir biçimde berber ve kuaförlerde korona virüs vak’asına tesadüfülmemiştir. Bizler konutlarımızda kaldık, dayandık. Kaidelere bütün mantığıyla uyduk. Karabük’te de bu galibiyeti tam abonelerimizle beraber yakaladık. 185 analiz yapıldı. 184 tane olumsuz çıktı. Bir tane dostumuzun testi yinelenecek ama pozitif olarak düşünmeyin” dedi.

Berber ve Kuaförlerin kapatılma saatine ait ihtarlarda bulunan Işık, “Karabük Berberler ve Kuaförler Odası olarak iş yerlerini en son gelecek olan emre kadar saat 21.00’a kadar kapatacağız. Hafta içerisinde çocukların caddeye çıkma kısıtlaması muhakkak saatlerde kaldırıldığında o zaman diliminde yalnızca ve yalnızca çocuk alıcılarımızı alacağız. Burada hiçbir biçimde çocuk traşlarımızı Çarşamba ve Cuma gününe alacağız” ifadelerini kullandı.

Rıdvan Bostancı
 

Sıradaki Haber :  Konteyner şehirlerde çocukların bayram keyfi
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı