Gündem

Kars’ta koronavirüs olay rakamında çoğalış

Kars'ta koronavirüs olay rakamında çoğalış

Kars’ta korona virüs olay rakamında çoğalışa şehirde yapılan bir nişan töreni neden oldu. Korona virüs kuşkusuyla sağlık kurumulara sevk edilenlerden 56’sı konutlarında, 53’ü ise karantina yurdunda himaye altında yakalanıyor. Şehirde özellikle bazı yurttaşların maske kullanmaması ise dikkat sürüklüyor.

Kars Valisi Türker Öksüz’ün Şehir Pandemi Heyet Toplantısı’nda son 10 günde olay rakamında çoğalış olduğunu belirtmesi üzerine sokak ve caddelerde ihtiyatlar artırıldı. Polis ekipleri kesintisiz yurttaşları sosyal mesafeye uymaları mevzusunda uyarıyor.

Şehirde korona virüs olaylarında çoğalışın en ehemmiyetli faktörü yurttaşların kaidelere uymamasına bağlandı. Hiçbir işi olmadığı halde gezmek için sokak ve caddelere çoğunluğu maskesiz olarak çıkan yurttaşlar olay rakamının çoğalmasına sanki davetiye çıkarıyor. Özellikle Faikbey Sokağı ile Kazım Karabekir Paşa Sokağı’nde güvenlik tedbirlerinin yoğun olduğunu gören yurttaşlar ara sokak ve caddelere yoğun bir biçimde çıkıyor. Yoğunluğun yaşandığı arka sokaklar da korona virüs ihtiyatlarına yatmaması da olay rakamın çoğalmasına neden oluyor

Işık Çapanoğlu

Sıradaki Haber :  Fırtınada 168 üreticinin 510 dekar serası hasar gördü
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı