Gündem

Kato Dağı’nda 4 milyonluk olimpik havuz yapılıyor

Kato Dağı'nda 4 milyonluk olimpik havuz yapılıyor

Bölücü terör örgütü PKK’nın hücumları sebebiyle senelerce soluk alamayan Beytüşşebap, son senelerdeki zaferli harekâtlar sayesinde huzura kavuştu. Bölgenin huzura kavuşmasının ardından yatırımlar da sürat kazandı. 2019 mahallî tercihlerini kazanan AK Partili başkan sayesinde onlarca yeni proje yaşama geçti. İlçede 3 milyonluk kaplıca ihalesinden sonra 4 milyonluk yarı olimpik yüzme havuzu esası da atıldı.

Yatırımlar ile alakalı bilgi veren Beytüşşebap Kaymakamı İsmail Pendik, birkaç yıl evveline kadar ilçenin terör haberleriyle anılan bir bölge olduğunu kaydoldu. Kaymakam Pendik, “Daha sonra kahraman Mehmetçiklerimizin, jandarmamızın, polisimizin, korucularımızın fedakar çalışmaları sonucunda Kato, Faraşin ve Kerkür terörden arınıldı, bu saydığım üç bölgede askeri üs bölgemiz heyetti. Daha evvel Kato ikinci Kandil olarak anılıyordu. Şimdi eteklerinde olimpik havuzlar yapılıyor. Hamd olsun ay yıldızlı sancağımızın dalgalandığı Kato’da huzur var. Terör yasaklanınca hak ettiği yatırımlar yapıldı. Doğru içten bir camimiz yoktu. İyiliksever yurttaşlarımızın yardımıyla cami yapıldı. Terörden hasar görmüş camilerimizi onardık. Zümrüt kaplıcaları tatil köyü yapılıyor. Yüzme havuzları yapılıyor. Hükümet Konağı belediye binası ve adliye binası yapılıyor. 50 yataklı sağlık kurumu yapılıyor. Yeni mekteplerimiz yapıldı. Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Çerkez’iyle sağcısı ve solcusuyla bir birlikte kardeş oldukça çözülmedik mesele kalmayacaktır. Beytüşşebap bunun en hoş misalidir” dedi.

Beytüşşebap Belediye Başkanı Habip Aşan da korona virüse karşın işlerini yürüttüklerini söyledi. Aşan, “Biz hizmet için geldik. Bu surattan elimizden geleni yapacağız. Zorunlu sosyal mesafeleri gözettikten sonra yatırımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. Yarı olimpik bir yüzme havuz yapılıyor. Tüm talebelerimiz burayı kullanacak. Böylesi yatırımlar özellikle kırsal alan olan Beytüşşebap’a renk kattı. Yurttaşlarımız bu yatırım ve taahhütlerin yapıldığını gördükçe mutlu oluyorlar. Bize desteklediyen Gençlik ve Spor Bakanımıza, Şırnak Valimize çok teşekkür ederim. Katkısı olan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Sıradaki Haber :  Cami ve Minaresi birbirinden ayrı olan tarihi yapı dikkatleri üzerine çekiyor

Serdar Gükçe – Hazım Gökçe

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı