Gündem

Kaymakam makam taşıtıyla köy köy dolaşıp maske dağıtıyor

Kaymakam makam taşıtıyla köy köy dolaşıp maske dağıtıyor

Kastamonu’nun Cide ilçesinde yeni tip korona virüs Covid-19 ile gayret kapsamında bayanların Cide Ulus Eğitim Merkezinde gönüllü ürettiği maskeler ile dezenfektanlar, 27 köyde dağıtıldı. Cide Kaymakamı Ali Kurnaz liderliğinde 21 Mart’ta, 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile 20 yaş altı gençlere caddeye çıkma kısıtlaması getirilmesi üzerine Vefa Sosyal Yardım Grubu oluşturulması için çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Cide Ulus Eğitim Merkezinde gönüllü çalışan bayanlar, cerrahi maske standartlarına uygun yapım hakikatleştiriyor. Yapımı bitirilen maskeler, Cide Kaymakam Ali Kurnaz tarafından makam taşıtıyla ziyaret ettiği köylerde dağıtılmaya devam ediliyor. Şu ana kadar 75 köye bulunan Cide’nin 27 köyüne maske ve dezenfektan mahsullerinin dağıtımı yapıldı.

Maske imalin sürdüğünü belirten Kaymakam Ali Kurnaz, Cide Ulus Eğitim Merkezinde son 15 günde 20 binden fazla maske ürettiklerini kaydoldu. Maskeleri, hazırlanan beşli hijyenik kolilerde dağıttıklarını ifade eden Kurnaz, “Ürettiğimiz ilk maskeleri esnafımıza ve pazar yerlerinde yurttaşlarımıza dağıttık. Ardından yaşına bakmaksızın köyde yaşayan tüm yurttaşlarımıza maske dağıtmak için bir tasarılama yaptık. Bu tasarı kapsamında 27 köyümüzde yaşayan yurttaşlarımızın tamamına maske ve dezenfektanlarını eriştirdik. Üretilen maskelerimizin malzeme maliyetinin tamamı bir iyilikseverimiz tarafından karşılanıyor. Dağıtılan dezenfektanları da yeniden bir iş adamımız aracıyla temin ettik. Allahın İzniyle 16 semtimiz ve 75 köyümüzde yaşayan 24 bin yurttaşımızın tamamına maske eriştireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın yönergeyi gereği bu süreçte yurttaşımız asla maske kasveti sürüklemeyecek. Biz tüm tasarılamamızı buna göre yaptık” diye konuştu.
Maske ve dezenfektan mahsullerinin Cide’nin 16 mahalle ve 75 köyünün tamamına dağıtılacağını söyleyen Kaymakam Kurnaz, “Korona virüs ile gayret süreci sona erene kadar yurttaşlarımızın maske lüzumunu karşılamak ismine Cide Kaymakamlığı olarak Ulus Eğitim Merkezimizde imale devam edeceğiz. Bu kapsamda bizlere desteklediyen Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze, Ulus Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Ayrıca maske imalinde gönüllü olarak misyon alan ve tüm eforlarıyla yapım için çalışan gönüllü bayanlarımıza da teşekkür ediyoruz” biçiminde konuştu.

Sıradaki Haber :  Araplar Trabzon'da en çok Akçaabat ve Yomra ilçelerinden konut almayı tercih ediyor

Cide Kaymakamlığı tarafından şu ana kadar ilçede Şenköy, Çamdibi, Hamitli, Karakadı, Gökçeler, Çukurçal, Olucak, Okçular, Yenice, Kapısuyu, Hacıahmet, Emirler, Himmetbeşe, Nanepınarı, Döngelce, Kezağzı, Ovacık, Akça, Kethüda, Ortaca, Menük, Öveçler, Derebucağı, Kuşçu, Düzköy, Musa ve Çayüstü köylerine maske ve dezenfektanları eriştirildi.

Mehmet Salman
 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı