Gündem

Kısıtlamanın ardından Tuzla’da İstanbul’a giriş – çıkışta uzun taşıt kuyruğu

Kısıtlamanın ardından Tuzla'da İstanbul'a giriş - çıkışta uzun taşıt kuyruğu

2 günlük caddeye çıkma kısıtlamasının ardından Korona virüs önlemleri kapsamında İstanbul’a giriş ve çıkış vaktinin uzatılması dolayısıyla D-100 Karayolu, Tuzla Orhanlı mevkisinde polisin teftişi sürüyor. Hakimiyet için bekleyen taşıtlar trafik yoğunluğuna neden oldu. Uzun trafik kuyruğu havadan görüntülendi.

İstanbul’da 2 günlük caddeye çıkma kısıtlamasının ardından Korona virüs önlemleri kapsamında İstanbul’a giriş ve çıkış vaktinin uzatılması dolayısıyla teftişler devam ediyor.

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesinde yer alan istisnai vaziyetler dışında bir kentten başka bir kente girmek isteyen taşıtlar kabul edilmiyor. Tuzla’daki teftiş noktasında, Kocaeli yönüne gitmek isteyen yurttaşlara trafik polisi takımları seyahat izin evrakı, çalışma ve ikametgah evrakları sordu. Evrakı olmayanların kentten çıkışına izin verilmedi. İzini olmayan sürücüler yan yoldan İstanbul’a döndürüldü.

Sürücülerin teftiş için beklemesi, uzun taşıt kuyruklarının oluşmasına neden oldu. Uzun taşıt kuyruğu drone ile havadan görüntülendi.

Aykut Güç – Halit Arslan

Sıradaki Haber :  Sosyal mesafeyi hiçe sayıp pazar yerine akın ettiler
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı