Gündem

KKTC Başbakanı Tatar’dan bayram iletiyi

KKTC Başbakanı Tatar’dan bayram iletiyi

KKTC Başbakanı Ersin Tatar, Ramazan Bayramı dolayısıyla ileti yayımladı. Tatar, “Ramazan Bayramını, dünyada ve bölgemizde çok ehemmiyetli büyümelerin ve güçlüklerin yaşandığı bir yarıyılda algı ediyoruz. Tüm dünyayı tesiri altına alan Covid-19 pandemi ile gayret ve birliktesi gelen küresel ekonomik krizin tesirlerine çözüm üretme maksadıyla hepimiz güçlü bir süreçten geçmekteyiz. Ramazan Bayramı’nı kutladığımız bu anlamlı günlerde, ülkemiz için hoş dileklerde bulunurken aynı duyarlılıkla, dünyada ve bölgemizdeki komşu ülkelerde de bayramın öncelikle sıhhat, sulh, huzur ve güven etrafında kutlanmasını beklenti ederim” dedi.

KKTC hükümetinin huzur ve güven civarının korunması, ulusun gelecekte daha aydınlık günlerde bir hayata kavuşması için tüm gücüyle çalıştığını ifade eden Tatar, “Hükümetimiz, üstlenmiş olduğu mesullüklerin şuuruyla, ulusumuzla birlik, dayanışma ve uzlaşı içerisinde ulusumuza hizmet için canla başla çalışmaktadır. Devletimize olan inanç ve ülkemize dinlediğimiz sevgiyle, daha hoş günlere erişmek için özveriyle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Zamanında ve doğru olarak aldıkları kararlar ve ulusun duyarlılığı sonucunda korona virüsle gayret sürecinde muhakkak bir galibiyet elde ettiklerini belirten Tatar, “Cemiyetsel mesafeyi gözeterek, maskelerimizi takarak, hijyene umursayarak, dünyayı ve bölgemizi takip ederek, bilime umursayarak korona virüsle çabamızı aksatmadan sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde ekonomimizi canlandırmak için başlattığımız yoğun mücadelelerimizi daha ileri noktalara taşıyacağız ve Kıbrıs Türk Toplumu kesinlikle layık olduğu refah seviyesine erişecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramının yeni umut, inanç ve hoşluklara vesile olması, birlik, dayanışma ve huzur içerisinde geçmesini diler, tüm milletimizin, anavatan Türkiye’nin ve tüm İslam dünyasının Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutlarım” dedi.

Emir Abdurrahman Bulut

Sıradaki Haber :  Ödediği vergi kayboldu!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı