Yaşam

Kültür ve Turizm Bakanlığı beş yıldızlı fiyatsız ulus plajları serisine devam ediyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı beş yıldızlı fiyatsız ulus plajları serisine devam ediyor

Bakanlığın tasarılamalarını bitirdiği Belek Ulus Plajı ile Kadriye Ulus Plajı ve Mesire Alanı bölgedeki değişik görüş ve manilere karşın yeni sezonda fiyatsız olarak hizmet vermeye başlayacak. Tabiatl balansın titizlikle korunacağı her iki plajda da kamusal hizmet kavrayışı temel olacak.

Türk turizminin ehemmiyetli merkezlerinden Belek ve Kadriye’deki iki alanı da ulusla fiyatsız buluşturmayı amaçlayan projeler ile zengin imkânlar sunan sosyal alanlar oluşturulacak.

Bakanlığın, projeleri durdurma isteklerini aşarak Ramazan Bayramı’nın ardından açılışını yapmayı tasarladığı yeni kuruluşlarda; plaj alanından lokantalara, otoparktan yöresel mahsul pazarına kadar pek çok hizmet sunulacak.

Bakanlıktan Tabiat Arkadaşı Strateji

Belek Ulus Plajı, proje bitirildiğinde bin şahsiyet fiyatsız plaj alanı, 450 vasıta kapasiteli otoparkı, kafe ve lokantaları, çok emelli spor sahaları, yöresel mahsuller ulus pazarı ile hizmete girecek.

Kadriye Ulus Plajı ve Mesire Alanı ise, 3 bin şahsiyet fiyatsız ulus plajı, piknik için ergonomik 16 bin metrekarelik mesire alanı, 570 vasıta kapasiteli otoparkı, kültür ve sanat etkinlikleri, kafe, lokanta, pastane, spor ve faallik alanları, yöresel mahsuller ulus pazarı gibi imkânları ile hizmet verecek.

Plajlar manili yurttaşların kullanımına da uygun olacak. Ayrıca tabiat ile arkadaş bir strateji izleyen Bakanlık, her iki plajda da, jenerasyonu tükenmek üzere olan ve koruma altına alınan Caretta Caretta kaplumbağaları için koruma ve rehabilitasyon merkezlerine yer verecek.

Sıradaki Haber :  Karakoyun Köprülü Kavşağı bitirildi
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı