Gündem

Maltepe caddeleri 19 Mayıs’ta dans ve müziklerle şenlendi

Maltepe caddeleri 19 Mayıs’ta dans ve müziklerle şenlendi

Maltepe Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı korona virüse müteveccih alınan ihtiyatlar kapsamında uygulanan caddeye çıkma kısıtlaması sebebiyle bu sene caddelerde kutladı. Bando ekibi Maltepe caddelerinde dolaşarak muhtelif şarkılar ve marşlar söylerken, folklor grubu ise danslarını sergiledi. Konutlarında bulunan yurttaşlar da birbirinden hoş şarkılara ve danslara eşlik etti.

“Konutlarında bu heyecanı yaşatıyoruz”

Maltepe Belediyesi Kültür ve Sanat Koordinatörü Kubilay Erdelikara, “Herkesin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mübarek olsun. Biz Maltepe Belediyesi olarak minibüs yolundan başlayıp Maltepe merkeze kadar devam eden heyecanlı alaylar yapardık, on binler katılırdı. Şimdi ne yazık ki salgın sebebiyle yurttaşlar konutlarında. Biz de artık konutlarına geliyoruz. Konutlarında bu heyecanı yaşıyoruz. 4 gündür tam mahalle ve caddelerimizde gezmediğimiz yer kalmadı. Bu heyecanı tam Maltepelilerle beraber yaşıyoruz” dedi.

Çocuklarıyla beraber faalliği izlemeye gelen bir yurttaş, “Bu anlamlı günde Maltepe Belediyesi’ne çok teşekkür ediyoruz. Konutta kaldığımız, kutlama yapamadığımız bu günlerde konutlarımıza gelip bu kutlamaları yaptıkları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Öte yandan, heyecanlı anların yaşandığı faallik drone ile havadan görüntülendi.

Gamze Erdemir – Mustafa Biçer – Aykut Güç
 

Sıradaki Haber :  Başkan Bahadır, engelliler ile online görüştü
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı