Gündem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Mazhar Alanson yerine yanlışlıkla mahalle muhtarını aradı

İstanbul Maltepe Zümrütevler Semti muhtarı Serkan Aslan, geçtiğimiz pazar günü çok esrarengiz bir telefon aldı. Kendisini arayan şahıs Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ydı. Bakan Koca hakikatinde Mazhar Alanson’u arayacaktı ancak numarayı yanlış çevirince karşısına muhtar Serkan Aslan çıktı. Muhtar Serkan Aslan telefonun çaldığını duydu ama açamadı. Bir vakit sonra tanımadığı numarayı geri arayan Aslan dinlediği ses karşısında kulaklarına inanamadı.

Şoke olan muhtar Aslan,o anları şöyle anlattı:

”Telefonu elime aldığımda baktım çağrıya. Baktığımda geri döndüğümde karşı tarafa dinlemediğimi özür dileyerek söyleyince ses tanıdık geldi. Ses tanıdık gelince sordum. ‘Sesiniz tanıdık ama numaranız kayıtlı değil’ dedim. WhatsAppdan ileti attığını söyledi ‘Kimle görüşüyorum, Tanıyamadım sizi’ dedim. ‘Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ dedi. Bir an çok afalladım. Ben de ‘Sayın Bakanım gerçekten siz misiniz?’ dedim. ‘Evet, benim’ dedi.

‘Sayın Bakanım beni mi aradınız’ dedim. ‘Evet sizi aradım’ dedi. ‘WhatsAppdaki iletimi görmediniz mi? dedi’ ‘Sayın Bakanım ilk aramaya çalıştım’ dedim Bende bir afallamışlık bir coşku başladı söyleyeceklerimi de söyleyemedim bir cinsli. Daha sonra ‘ Sayın Bakanım gerçekten beni mi aradınız’ dedim ‘Ben Mazhar – Fuat – Özkan üçlüsünden Mazhar Alonson’u aradım’ dedi. ‘Sayın Bakanım herhalde bir yanlışlık var dedim. Siz yanlış aradınız sanırım dedim. Ben mahalle muhtarıyım ama bu vesileyle sizinle tanıştım çok neşelendim’ dedim. ‘ Tam Türkiye gibi siz takip ediyoruz. Sizlere minnettarız’ dedim.

Muhtar Serkan Aslan telefonda bir vakit sohbet ettiği Bakan Koca’nın samimiyetinden etkilendiğini belirtirken, ‘
“Anneme babama selamlarını ilettiğini söyledi, ellerinden öptüğünü söyledi. Eşime çocuklarıma çok selam söyledi. Ben çok mutlu oldum. En son kapatırken ben coşkuyla söylemedim “ Semtine selamlarımı ilet, Numaramı kaydol bir şey olursa bağlantıda kalalım’ dedi.

Sıradaki Haber :  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 'Şu anki koşullarda salgın hakimiyet altında'

Aykut Güç – Mustafa Biçer
 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı