Gündem

Saklı yardımsever bayram evveli bakkal bakkal gezdi borç kapattı

Saklı yardımsever bayram evveli bakkal bakkal gezdi borç kapattı

Hem zelzele hem de korona virüsle gayret edilen Elazığ’da saklı bir yardımsever merkeze bağlı Rızaiye Mahallesi’nde giderek 5 bakkalı gezdi borçlarını ödemek istediğini söyledi. Adını saklı yakalayan yardımsever, bakkallardan borç defterini isteyerek, gereksinim sahibi olanların borçlarını ödedi. İyilikseverin toplamda 15 bin liradan fazla ödeme yaptığı bilindi.

Yardımsever şahsın gelip dükkanlarına borç kapatmak istediğini belirten firma sahibi Derya Karakaya, “Bizde bu vaziyetten hoşnut olduk. Zira mağdur olan insanlar da vardı. 5 bin gibi bir borç kapattı. Allah hayrını kabul etsin. Gereksinim sahibi olanlar vardı. Ücretini alamayan birkaç ay erteleyenler vardı. İyi oldu bayram evveli” dedi.

İyilikseverin gelerek takribî 3 bin TL’lik borç kapattığını belirten bir değişik firma sahibi Ercan Alpbağı ise “Geldi gidişatı iyi olmayan bireylerin borcunu kapatmak istedi. Ramazan Bayramı geliyor. İyi oldu hem borcu olanlar için hem de bizim için. Alıcılar bu gidişatı dinleyince çok neşelendiler” diye konuştu.

Mehmet Hanifi Şahin

Sıradaki Haber :  AB ülkeleri İngiltere’ye uçuşları yasaklıyor
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı