Gündem

Şişli’de kısıtlamaya karşın parka giden kadının söyledikleri afallamışa çevirdi

Şişli'de kısıtlamaya karşın parka giden kadının söyledikleri afallamışa çevirdi

İçişleri Bakanlığınca yeni tip korona virüs temkinleri kapsamında 81 şehir valiliklerine sevk edilen genelgeyle tüm yurtta, park, bahçe, orman, sahil bantları gibi yerlerde yürümek, spor yapmak ve bulunmak menedilmişti. Ancak bugün suratlarca şahsın tüm ihtarlara ve kısıtlamaya karşın Şişli’de bulunan Maçka Parkı’na akın ettiği görüldü. Vaziyeti fark eden polis ekipleri parka gelerek burada bulunan yurttaşları uyardı.

Yurttaşlara, parkı acilen terk etmeleri mevzusunda ikazda bulunan takımlar, tüm parkı baştan alt hakimiyet ederek ihtarlarını sürdürdü. Kısa bir vakit sonra tüm park tamamen boşaltılırken, polis ekipleri etraftaki sorgulamalarına devam etti.

“Pak hava almak için maskemi çıkardım”

Parklarda yürümeye ait kısıtlama geldiğini öğrenmediğini söyleyen bir yurttaş, “Biz öğrenmiyorduk ki. Banalleşmedi mi? Madem öyle biz de gideriz, mesele yok. Parka geldiğim için burada pak hava almak için maskemi çıkardım. Yoksa sıradanda maskemizi takıyoruz, şu an da çantamda” dedi.

Yunus Emre Şeker

Sıradaki Haber :  Bakan Varank: 'MESS Teknoloji Merkezi ile ülkemiz, dünyanın en büyük dijital dönüşüm ve yetkinlik gelişim merkezi'
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı