Gündem

Şöhretli şeflerden lüzum sahipleri için özel iftar yemeği

Şöhretli şeflerden lüzum sahipleri için özel iftar yemeği

Ramazan ayı korona virüs salgını sebebiyle buruk geçse de lüzum sahiplerine dayanaklar Ramazan ayının maneviyatına uygun biçimde devam ediyor. Bir Hayli belediye de bu anlamda ilçelerde bulunan lüzum sahiplerine desteklerini sürdürüyor. Tuzla Belediyesi de bu kapsamda tertip ettiği çalışmayla farkındalık oluşturdu. Türkiye’nin en şöhretli şefleri lüzum sahipleri ve korona virüsle gayrette gece gündüz demeden çalışan sıhhat çalışanları için Tuzla Belediyesi aş evinde iftar yemeği hazırladı.

Niteliği ve Lezzeti dikkate alıyoruz

Aşevinde senelerdir lüzum sahipleri yurttaşlara yemek verdiklerini vurgulayan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Yemekleri burada hazırlayıp en hoş biçimde konutlara eriştiriyoruz. Ancak tüm dünyayı saran Covid-19 pandemisinden sonra konutlarında kalan yurttaşlarımızın bir haylisinin gereksinimi ortaya çıktı. Dolayısıyla kapasitemizi de artırdık. Bu süreçte de talebelerimiz olmadığı için yaşlılarımız daha çok ön tasarıya çıktı. Sıhhat çalışanlarımıza da öncelik olarak yemek eriştiriyoruz. Niteliği ve lezzeti dikkate alıyoruz her zaman ancak burada şöhretli şeflerimizin özel yemekleri ile yemeklerimizin en niteliklilerini eriştiriyoruz” dedi.

En iyi işimiz lüzum sahiplerine yemek yapmak

Şöhretli şeflerden Selen Kırımcan, sabahları lüzum sahibi bin bireye yemek pişirdiklerini belirterek, “Öğleden sonra ise 250 sıhhat çalışanı için yemekler yapıyoruz. Bunları Tuzla Belediyesinin aşevi içerisinde yapıyoruz. Şahıs rakamı geldikçe menü revize ediyor. Bizim en iyi yapabildiğimiz şey yemek yapmak. Bu yarıyılda da en çok lüzumumuz olan şey birbirimize yardım olmak. Birbirimize iyi gelmemiz gereken bir yarıyıldan geçiyoruz” diye konuştu.

Aykut Güç – Halit Arslan

Sıradaki Haber :  İçişleri Bakanlığı: 'PKK'nın geçen yıl üstlenilen bin 262 olay ve eylemin 829’unun hiç gerçekleşmedi'
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı