Gündem

Survivor takımı Maltepe’deki karantina yurdunu parçaladı

Survivor takımı Maltepe’deki karantina yurdunu parçaladı

Sağlık Bakanlığı, yurtlarda kalan yurttaşların 14 gün karantina vakitlerinin bitirilmesine bakılmaksızın PCR testi sonrası yurtlardan çıkışlarının yapılacağını ve karantina uygulamasına konutlarda devam edileceğini duyurmuştu.

Bu kapsamda 14 Mayıs 2020 tarihinde Maltepe’de bulunan Kredi ve Yurtlar Müessesesine bağlı Mimar Sinan Erkek Talebe Yurdu’na yerleştirilen Survivor 2020’nin elenen müsabakacıları ile bazı takım çalışanlarının içinde bulunduğu toplam 113 birey yurttan ayrıldı. Bagajlarıyla beraber yurttan ufalayan müsabakacılar mutlu olduklarını söyledi.
Survivor müsabakasının elenen müsabakacılarından Meryem Kasap, “Hoştu, bizimle çok hoş ilgilendiler. O surattan mutluyuz. Hakimiyetli bir biçimde hep odadaydık. Türkiye’de olduğum için çok mutluyum. Ama yeniden konutta olacağım korunmak için. Allahın İzniyle bir an evvel biter ve Türkiye olarak rahata kavuşuruz” dedi.

Müsabakacılardan Aşkım Burçe Tunay, “Bizim için yurda dönmek çok mutluluk verici bir gidişattı. Karantinaya gireceğimizi öğreniyorduk. Azıcık da erken çıktık, 8 günde çıktık. Mutluyuz, ailemize kavuşuyoruz. Bayramı beraber geçireceğiz. Buraya gelmemizi sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ufaladıkları için acıklı olduğunu söyleyen Gizem Birdan, “Zira uzun zamandır birlikteyiz, çok alıştık birbirimize. Ama ailemize kavuşacağımız için de mutluyuz. Burada çok hoş ağırlandık. Konutumuzda gibiydik” dedi.
Elenen müsabakacılardan Perviz Abdullayev ise, “8 gündür buradayız. Hekimler her gün hakimiyet ediyordu. Günde 3 kere yemeğimizi yiyorduk. İdmanlarımı dahi yaptım odamda. Herkes evine gidiyor şimdi. Konutlarımızda karantinaya devam edeceğiz. Ben yollar açılır açılmaz Bakü’ye gitmeyi düşünüyorum” diyerek yurdun çok konforlu olduğunu söyledi.

Gamze Erdemir – Metin Başar
 

Sıradaki Haber :  KKTC’ye gelenlere 14 günlük karantina uygulanacak
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı