Gündem

Türkiye’den Arakanlı Müslümanlara takviye eli

Türkiye'den Arakanlı Müslümanlara takviye eli

Türkiye, dünyayı tesiri altına alan yeni tip korona virüs Covid-19 salgını sırasında da Myanmar’ın Arakan bölgesinde Müslümanlara müteveccih yapılan hücum neticesinde Bangladeş’e sığınan Arakanlı Müslümanları yalnız vazgeçmedi. Türkiye’nin muhtelif takviye kuruluşları, Arakanlıların Bangladeş’e sığındıkları ilk günlerden bu yana destekte bulunurken TİKA, sürekli olarak kamplarda bir hayli insani yardım faaliyetlerine devam ediyor.

Bu kapsamda TİKA, korona virüs sebebiyle güç günler geçiren ve Bangladeş’in Cox’s Bazar’da yer alan Rohingya kamplarında yaşayan surat binlerce Arakanlı yurttaşları unutmadı. TİKA tarafından Ramazan ayının başında 5 bin adet paklik malzemeleri kamplardaki yurttaşlara dağıtılırken geçtiğimiz hafta içinde 10 çeşit besin malzemesi bulunan 5 bin paketi daha lüzum sahiplerine dağıtıldı.

TİKA çalışanları yaşlı ve hastaların konutlarına besin kutularını teslim ederken besin kutularını teslim alan Arakanlılar, yaptığı dayanaklardan dolayı Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini iletti.

Moshıur Rahman
 

Sıradaki Haber :  Burası Antalya değil Tunceli!
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı