Gündem

Yasak kalktı, yurttaşlar kuaförlere koştu

Yasak kalktı, yurttaşlar kuaförlere koştu

Tüm dünyayı tesiri altına alan korona virüsün Türkiye’de de ortaya çıkmasının ardından getirilen kısıtlamalar güzergahında hoşluk salonları, berber ve kuaförler takribî iki ay evvel kapatıldı. Klasikleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı, 6 Mayıs 2020’de valiliklere genelge yollayarak berber, kuaför ve hoşluk salonlarının çalışma kaidelerini tanımladı. Alınan kararlar güzergahında bugün itibariyle açılan berber, kuaför ve hoşluk salonları genelgeye göre 09.00-21.00 saatlerinde ve buluşma sistemiyle hizmet vermeye verebilecek. Ağrı’da da hizmet vermeye başlayan berber, kuaför ve hoşluk salonları sosyal mesafe ve hijyen kaidelerine yatarak alıcılarını kabul ediyor.

Ağrı’da bir kuaför salonu işleten yurttaşlardan Fırat Çakan, korona virüs önlemleri kapsamında getirilen kısıtlamaların ardından bu süreçte ekonomik olarak güçlük yaşadıklarını belirtti. Bunun yanı gizeme yurttaşların da mağdur olduğunu bu sebeple kendisini arayıp konuta davet ettiklerini ancak yasaklar sebebiyle kabul etmediğini söyledi. Klasikleşme süreci kapsamında kuaför, hoşluk salonu ve berberlerin yine açılacağını dinleyince kuaför salonunu dezenfekte ettirdiğini ifade eden Çakır, “Ayın 11’inde bu müjdeli haberi dinleyince, evvelinde gelip hoş bir dezenfekte yaptık dükkanımızda. Olağan bir pakledik. Tabi buluşma sistemiyle çalışıyoruz. Yeni çalışma sisteminde hijyene daha çok umursuyoruz. Alıcılarda bunu istiyor” söylemelerinde bulundu.
Yurttaşların konuttan kazançken önlüklerini birliktesi getirdiklerini, getirmeyen yurttaşlar için de tek kullanımlık önlük kullandıklarını belirten Fırat Çakan, sosyal mesafe kaidesine de dikkat ederek iki birey arasında kalan koltukları boş vazgeçtiklerini ve her alıcından sonra koltukları dezenfekte ettiklerini söyledi.

Merve Gökbakan
 

Sıradaki Haber :  Silvan'da 8 kişide korona çıktı 1 bina karantinaya alındı
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı